توضیحات:

  1. پژوهش های مربوط به امام علی(ع) وحقوق بشر یا حقوق بشردوستانه در کشور ما طیف گسترده ای از آثار را شامل می شود اعم از کتاب، مقاله، پایان نامه حوزوی و دانشگاهی، متون و فایل های صوتی مربوط به سخنرانی های علمی ذیربط. از حیث سطح علمی و پژوهشی آثار پدیده آمده تنوع سطح را یم توان ملاحظه کرد بدین معنا که برخی از اثار با روشمندی علمی دقیق ومستندات کافی وبیان علمی وغیر تبلیغی تهیه شده و برخی عمدتا محتواهای تبلیغی هستند. در این برنامه آموزشی سعی شده است که از میان اثار مختلفی که می توان فایل پی دی اف آنرا بدست آورد تعدادی از آنها انتخاب شده ودر دسترس شرکت کنندگان در این برنامه قرار گیرد تا آنان نسبت به مطالعه این متون و تامل در خصوص نکات مختلف هر یک از آثار اقدام نمایند.
  2. در این برنامه  علمی گزیده ای از پژوهش های انجام شده در کشور توسط اندیشمندان مختلف از جمله مرحوم آیت الله معرفت ، آیت الله دکتر سید مصفی محقق داماد، آیت الله سید جمال الدین دین پرور ، آیت الله دکتراحمد بهشتی، مرحوم آیت الله عمید زنجانی، دکتر محمد مهدی جعفری،دکتر علیخانی و جمعی از دیگر محققان کشور مطالعه و مورد تامل قرار خواهد گرفت.  
  3. محورهای موضوعی آثار مورد بررسی: امام علی و کرامت انسان/ حقوق بنیادین/ مشارکت سیاسی/ تحقق عدالت/حکمرانی شایسته/ برابری ونابرابری سیاسی/ آزادی/ حقوق مخالفان سیاسی/ وحدت و همبستگی ایمانی/ اصول دادرسی کیفری/ تساهل وتسامح / حریم خصوصی/ امنیت / شهروند مقتدر / حفظ صلح/ حقوق بشر دوستانه.
  4. متقاضیان شرکت در این برنامه علمی رایگان تا پایان ماه رمضان امکان ثبت نام در بخش آموزش سایت را دارند. متعاقب ثبت نام، متن آثار علمی قابل مطالعه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. در پایان تیرماه شرکت کنندگان در این برنامه باید به پرسشهای مبتنی بر آثاری که در دسترسشان برای مطالعه قرار میگیرد ،پاسخ دهند تا در صورت قبولی، نسبت به صدور گواهی شرکت در برنامه اقدام شود. سه نفر اول این دوره در روز کرامت انسانی وحقوق بشر اسلامی(14 مرداد ) مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
  5. آثار معرفی شده در این برنامه، منتخب پژوهش های منتشره در کشور راجع به امام علی(ع) وحقوق بشر  است و مسئولیت محتوای آنها بر عهده نویسنده هر متن می باشد فلذا معرفی و مرور آنها در دوره آموزش مجازی حاضر لزوما به معنای تائید محتوای آنها از سوی کمیسیون نیست اگرچه به هر حال از میان پژوهش های مختلف، این موارد توسط امور پژوهشی کمیسیون بر اساس شاخص های علمی شایسته مطالعه دیده شده اند.
  6. امور آموزشی کمیسیون در آینده برنامه شماره دو با همین موضوع را نیز برگزار خواهد کرد که در آن برنامه طیف دیگری از پژوهش های محققان و فضلای کشور معرفی و مورد باز اندیشی قرار خواهد گرفت.
  7. جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل فنی در زمان ثبت نام در سایت، چنانچه از فیلترشکن یا وی پی ان استفاده می کنید آن را غیر فعال کنید.
  8. برای طرح هر سئوال و پیشنهادی به آدرس ایمیل یا تلگرام زیر اقدام فرمایند:

ihrcsociety@

ihrc@ihrc.ir