جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
|
|

برگزاری همایش حقوق ادیان در قم

پیرو هماهنگی های انجام شده توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، همایش ملی حقوق ادیان و دینداران در روز 91/07/13 در محل پژوهشگاه یادشده برگزار گردید. در این همایش که با همکاری کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران و برخی نهادهای علمی و اجرائی دیگر برگزار شد، حجت الاسلام علی اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، دکتر ناصر قربان نیا استاد حقوق بین‌الملل، دکتر حکمت نیا معاون پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران به ترتیب حول محورهای «راهکارهای تضمین احترام به ادیان» ، «تبیین موضوعی حقوق ادیان و توهین به ادیان» ، «نگاهی به تفاوت دیدگاه های حقوقی بین‌المللی در مورد توهین به ادیان و آثار آن بر صلح و امنیت جهانی» سخنرانی ارائه کردند.

هم چنین حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) و حجت الاسلام محمدی جرکویه مدیر گروه حقوق پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی و دکتر غلامرضا پیوندی دبیر علمی همایش در پانل های تخصصی در مقام نقد و نظر بر سخنرانی های ارائه شده همایش به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

شایان ذکر است که همایش مزبور پس از برگزاری چند پیش‌نشست علمی در سال 89 در تهران و قم، برگزار گردید. بزودی مباحث تخصصی مطروحه در همایش به صورت مکتوب منتشر خواهد شد.

روابط عمومی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

توسط:ایمان

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱
اگر منصفانه قضاوت کنیم باید بگیم همه حرفها یک طرف و آنچه استاد دکتر قربان نیا گفتند یک طرف. این را فقط من نمی گویم خیلی ها که در همایش بودند حتی خارجی ها این طور می گفتند.واقعا سطح دکتر قربان نیا بالاتر از سمینار بود.

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

اطلاعیه نشست علمی ویژه روز زن

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶