جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
|
|

بیانیه کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران بمناسبت بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران(بهمن1394)

 

بنام خدا

بیانیه کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران بمناسبت بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران(بهمن1394)

 هر ملتی روز استقلال و آزادی خود را جشن می گیرد . عمدتاً ملتها روزی که از دست استعمارگران خارجی نجات یافته اند و توانسته اند به عنوان کشور مستقل با حاکمیت برخاسته از درون ملت، حیات نو پیدا کنند و با هویت جدید نظام حقوقی خود را به جهانیان معرفی کنند، روز استقلال خود می نامند. در این روز همه اقشار ملت فارغ از رنگ و نژاد و قوم و قبیله و باورهای اعتقادی، تمایزات و اختلاف نظرها و تفاوت های اجتماعی را کنار گذاشته و یکرنگ می شوند و سرودهای زیبایی را فریاد می زنند: سرود  هویت مشترک ملی و فرهنگی، سرود برخورداری از کشوری مستقل ، سرود همدلی برای چاره جویی و رفع مشکلات موجود و  سرود اراده مشترک برای ساختن آینده بهتر .  زنان و مردان هر کشوری در روز استقلال ملی خود ضمن قدردانی از هموطنانی که در مسیر آزادی خواهی جان و مال و عزیزان خود را نثار کرده  یا سختی های مختلف را متحمل شده اند، ایستادگی و خودباوری خود را  به جهانیان نشان داده و صبوری و پایمردی را تمرین می کنند  و کودکان و نوجوانان هر کشور در این روز  با بزرگترها همنوا می شوند تا بیاموزند که قدر استقلال کشورشان را همواره باید بدانند و در آینده مانند پدران و مادران خود در این مسیر از هر گونه فداکاری دریغ نورزند.

ملت ایران طی تاریخ چند هزار ساله خود بارها برای حفظ استقلال و هویت ملی اش ایستاده و  سختی ها کشیده تا سر بر افرازد و حق تعیین سرنوشت خود را از گزند اغیار مصون نگاه دارد. در دوره معاصر مهم ترین تجلی این تلاش ملی  در  روند به نتیجه رساندن انقلاب اسلامی نمودار شده است که نهایتا پس از سالها مبارزه همه جانبه،  در 22 بهمن ماه 1357 به بار نشست. ملت ایران در آن روزها آرزوها وآرمانهای بلندی در سر داشت . از جمله آرمانهای ملت، تحقق عدالت و نبود هر گونه ظلم وستم  و برخورداری از زندگی شرافتمندانه و اخلاقی بود. طی سی و هفت سال گذشته برای تامین این آرمانها فراز و فرودهای زیادی را ملت پشت سرگذاشته و توانسته است کیان سرزمین خود و هویت مستقلش را در مقابل زیاده خواهان بیگانه به طور کامل صیانت کند و به دستاوردهای مختلف و ارزشمند در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نائل آید اما  هنوز آرمانهای متعددی شکل واقعی و عینی پیدا نکرده اند یا بر خلاف آنها اموری بوقوع پیوسته که برای ملت ناخوشایند وتلخ بوده است. امروزه در آستانه سی وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب و استقلال ملت ایران، همه می دانیم که در حیطه عدالت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کارهای زیادی بر زمین مانده  است . همه می دانیم که برای رفع مشکلات و نارسایی ها و بی عدالتی ها موانع زیادی فراروی ماست و هیچکس جز ملت نمی تواند موانع را از سر راه بردارد فلذا لحظه ای در این مسیر مقدس نباید از تلاش همه جانبه برای پیشرفت کشور و تحکیم رعایت حقوق و اخلاق انسانی غافل شد .

 22 بهمن ماه فرصتی است که عزم ملی برای حفظ دستاوردها و رفع موانع پیشرفت همه جانبه را تقویت کنیم. روزی است که  مسئولان کشور تعهدات خود به مردم را  بار دیگر تازه کنند و در مقابل ولی نعمتان خود به تعبیر بنیانگذار انقلاب اسلامی، سر فرودآورند و قدر صبوری و همدلی و مشارکت ملت در صحنه های مختلف اداره کشور  و تحمل سختی های مربوطه را بدانند و بر بهینه سازی عملکردهای خود و پاسخگویی بیشتر بیفزایند.

کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران ضمن بزرگداشت یاد وخاطره همه آزادیخواهان راه آزادی و شرف ملت ایران وضمن تبریک فرارسیدن روز  استقلال ملی ایرانیان، در این روز  همراه با دریای ملت شریف ایران نوای همدلی و همبستگی را زمزمه می کند و  به عنوان یک نهاد کوچک در کنار بزرگی اراده ملت ، مشق خودباوری و صبوری و تلاش روز افزون تخصصی حقوقی برای تقویت روند شناسایی، رعایت، تضمین و احیای حقوق عامه مردم را تمرین خواهد کرد. 

پیشاپیش یکدلی  و یکصدایی ملت در مسیر حق و عدالت و اخلاق و معنویت گرامی باد.

روابط عمومی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

 

 

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

اطلاعیه نشست علمی ویژه روز زن

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶