جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
|
|

اطلاعیه نشست ویژه روز جهانی حقوق بشر با حضور اساتید و حقوقدانان کشور

در چارچوب نشست های علمی و ترویجی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در طول سال، همزمان با روز جهانی حقوق بشر (10 دسامبر- 20 آذر) در سالن اجتماعات این نهاد با حضور اساتید و حقوقدانان و قضات و وکلای دادگستری علاقمند به مباحث تخصصی حقوق بشر، نشست ویژه ای برگزار می شود. در این نشست اساتیدی از رشته های حقوق، روانشناسی و جامعه شناسی شعار امسال سازمان ملل درخصوص حق مشارکت عمومی را مورد بحث و بررسی ونقد و ارزیابی قرار خواهند داد. دکتر حسین مهرپور رئیس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی موضوع بایسته های حقوقی تحقق شایسته حق مشارکت عمومی، دکتر مجید صفاری نیا رئیس انجمن علمی روانشناسی اجتماعی ایران موضوع بایسته های روانشناختی تحقق شایسته مشارکت عمومی و دکتر سید جواد میری جامعه شناس و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی موضوع بایسته های جامعه شناختی تحقق شایسته مشارکت عمومی را مطرح خواهند کرد و سپس در زمان مقرر، دیگر اساتید و حقوقدانان حاضر بحث و گفتگوی جمعی خواهند داشت.

در نشست علمی یادشده که از ساعت هجده و سی دقیقه عصر تا بیست و یک شب برگزار می گردد، بیانیه دبیرکل سازمان ملل ویژه روز جهانی حقوق بشر و بیانیه کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران نیز قرائت خواهد شد.

شایان ذکر است که دفاتر منطقه ای کمیسیون حقوق بشر اسلامی در برخی استانهای کشور نیز در روزهای منتهی به روز جهانی حقوق بشر برنامه های علمی را با حضور حقوقدانان واساتید و نخبگان هر استان و بعضا سخنرانان اعزامی از مرکز در استان های ذیربط راجع به شعار امسال روز جهانی حقوق بشر و دغدغه های جهان اسلام در این زمینه برگزار می کنند.

روابط عمومی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

اطلاعیه نشست علمی ویژه روز زن

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶