پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
|
|

اطلاعیه همایش «صیانت از کرامت انسانی در اندیشه حقوقی اسلام»

پیرو اقدامات انجام شده طی 9 ماه گذشته برای برگزاری همایش ملی یاد شده، در روز پنج شنبه ششم مهر ماه جاری همزمان با آخرین روز دهه کرامت و قبل از میلاد امام رضا علیه السلام، با پیام مراجع عظام و مشارکت علماء و اندیشمندان حوزه های علمیه و نیز دانشگاه های مختلف، این همایش در محل مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام در قم برگزار می شود.

در این همایش ملی طی سه نشست تخصصی صبح و عصر، 12 نفر از فضلا و اندیشمندان و صاحبان مقالات برگزیده همایش، ارائه بحث خواهند داشت.

بررسی ابعاد مفهومی کرامت انسانی، آثار کرامت انسانی از منظر حقوق و تکالیف بشر، چالشها و آسیب های فراروی کرامت انسانی در جهان معاصر و راهبردها و برنامه های صیانت از کرامت انسانی در جهان معاصر ،محورهای سخنرانی ها و مقالات این همایش خواهند بود.

شایان ذکر است که طی ماه های اخیر برای ظرفیت سازی های علمی لازم ماقبل همایش، پنج پیش نشست علمی نیز برگزار شده است. (سه مورد در قم، یک مورد در تهران و یک مورد در تبریز) که در هریک از این جلسات نیز اندیشمندان متعددی حضور یافته و دیدگاه های علمی آنها مطرح و مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

خلاصه مقالات پذیرفته شده همایش نیز در قالب کتابی تدوین و در همایش توزیع خواهد شد. قرار است روند علمی مربوط به موضوع همایش پس از اجلاس ششم مهر ماه ارائه شود تا همایش سال آینده که به صورت بین المللی برگزار خواهد شد، مبتنی بر ظرفیت های لازم ملی و بومی انجام پذیرد.

روابط عمومی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

اطلاعیه نشست علمی ویژه روز زن

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶