پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
|
|

متن گفتگوی دبیر کمیسیون با روزنامه اعتماد

بنام خدا

اشاره:

مدتهاست رسانه های مختلف برای گفتگو با مسئولان کمیسیون فشارهای زیادی را وارد می کنند و از طرق متنوعی سعی دارند کمیسیون را متقاعد سازند که لازم است دبیر یا دیگر فعالان اصلی کمیسیون گفتگوهای رسانه ای داشته باشند . به هر حال ، در همین چارچوب، سرکار خانم مولوی خبرنگار محترم روزنامه اعتماد در مورخ 27/9/92 پیرو هماهنگی قبلی با روابط عمومی کمیسیون برای اخذ نظر مشورتی در خصوص چگونگی تهیه محتوای حقوقی ویژه نامه ای که قرار داشتند راجع به حقوق شهروندی تهیه و منتشر کنند به کمیسیون آمدند ولی اصرار و پافشاری ایشان بر گفتگو و پاسخ به سئوالات،  باعث شد تا دبیر کمیسیون بدون برنامه ریزی قبلی پاسخگو باشد . متعاقبا ، خبرنگار محترم یاد شده متن تلخیص شده پیاده شده از نوار گفتگو را برای کمیسیون فرستادند تا دبیر کمیسیون ملاحظه کند وسپس منتشر شود . متن  مورد تائید دبیر کمیسیون که در مورخ 6/10/92 برای خبرنگار یاد شده ارسال شد، هم اینک از نظر مخاطبان ارجمند می گذرد با این توضیح اضافی که متاسفانه روزنامه مذکور در مورخ9/10/92 در قالب ضمیمه هفتگی خود، متن اولیه آماده شده توسط خبرنگار که حاوی اغلاط محتوائی و اشکالات نگارشی متعددی است را منتشر کردند که بار دیگر اثبات شد احتیاط زیاد کمیسیون برای اجابت تقاضاهای مصاحبه با رسانه ها ، دلائل منطقی وعینی دارد.

 امید است گفتگوی انجام شده برای مخاطبان ارجمند مفید باشد و اطلاع رسانی حقوقی و حرفه ای و امانتدار  در کشور ما گسترش یابد .

 

برای دیدن متن گفتگوکلیک کنید

روابط عمومی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

توسط:میترا معمار

شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲
مصاحبه بسیار دقیق و خوبی بود. بسیاری از نکاتی که همواره در مراجعات شهروندان به شعب استانی پرسیده می شد و متاسفانه مسئولین دفاتر اغلب از آن بی اطلاع هستند به صورت شفاف پاسخ داده شده بود. ممنون که پس از سالها اطلاع رسانی کردید. اگرچه در جامعه ما هنوز حقوق و تکالیف مطبوعات و اصحاب آن چندان شفاف و شایسته محقق نشده است و شیطنتهای رسانه ای یا سهل انگاری ها و اهمال کاری ها باعث دلخوری بسیاری ازمسئولین و موجب گریز آنان از پاسخگویی می شود. اما توجه به این امر نیز مهم است که حق مردم در دریافت اخبار و اطلاعات و حق دسترسی آزاد به گردش اطلاعات هرگز و از سوی هیچ نهادی ولو کمیسیون حقوق بشر اسلامی نباید نادیده گرفته شود. مصلحتها و ملاحظات را با پاسخگویی می توان درآمیخت و فاصله بین نهادهای حقوق بشری با مردم را می توان هر روز و هر روز کم رنگ تر کرد. ضمن آنکه پایداری ها و صبوری های شما در پیشبرد حقوق بشر ایران هرگز از حافظه تاریخ انسانیت در این مرز و بوم پاک نخواهد شد و روزی خواهد آمد که بسیاری شهامت شما در زنده نگاهداشتن نام حقوق بشر در این سرزمین را خواهند ستود حتی اکر امروز نامتان را هم ندانند . ام

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

اطلاعیه نشست علمی ویژه روز زن

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶