جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
|
|

اطلاعیه برنامه های تابستانی آموزش مجازی حقوق بشر

اطلاعیه برنامه های تابستانی آموزش مجازی حقوق بشر

در راستای اجرای برنامه های ملی وفراگیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برای ارتقاء دانائی عموم مردم در زمینه حقوق انسانی و گسترش فرهنگ رعایت حقوق همدیگر ودر جهت تکمیل برنامه های آموزشی علمی کاربردی کمیسیون،طی مرداد و شهریور ماه سال جاری حول 10 محور موضوعی حقوق انسانی برنامه آموزش مجازی ارائه می شود. حقوق مردم در فرایندهای قضائی، حریم خصوصی وموازین حقوق بشر، حقوق زنان وکودکان، حقوق اقلیتها، حقوق اقتصادی شهروندان، حقوق سالمندان، حقوق فرهنگی شهروندان، حقوق کارگران، دین وحقوق بشر، روش تحقیق در موضوعات حقوق بشر، عناوین برنامه های جداگانه آموزشی هستند. علاقمندان به شرکت در هر یک از برنامه های موضوعی فوق الذکر می توانند با ثبت نام در امور آموزشی پزوهشی کمیسیون از این امکان بهره مند شوند. از جمله شرائط شرکت در هر یک از برنامه های آموزش مجازی، دسترسی به اینترنت و مهارت بهره برداری از این امکان در تعاملات مربوطه است. شرکت کنندگان در هر برنامه آموزشی در خلال چند هفته برگزاری برنامه ذیربط متون تخصصی متعددی را با ارجاع کمیسیون مطالعه و در گفتگوهای جمعی مشارکت خواهند کرد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر با روابط عمومی کمیسیون تماس حاصل نمایند. ضمنا جدول تعداد جلسات هر برنامه آموزشی وملاحظات مربوطه به ضمیمه تقدیم می گردد.

روابط عمومی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

برنامه های تابستانی آموزش مجازی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در  زمینه های متنوع حقوق بشر(تابستان 92 )

ردیف

عنوان برنامه آموزشی

تعداد جلسات آموزشی

زمان اجرای برنامه

نحوه اجرای برنامه

1

حقوق مردم در فرایندهای قضائی

8 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

2

حریم خصوصی وموازین حقوق بشر

6 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

3

حقوق زنان وکودکان

8 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

4

حقوق اقلیتها

6 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

5

حقوق اقتصادی شهروندان

6 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

6

حقوق سالمندان

4 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

7

حقوق فرهنگی شهروندان

6 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

8

حقوق کارگران

5 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی/یک جلسه حضوری

9

دین وحقوق بشر

7 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی

10

روش تحقیق در موضوعات حقوق بشر

5 جلسه

مرداد وشهریورماه

مجازی

 

 

ملاحظات:

  1. در مواد آموزشی هر یک ازعناوین تخصصی ردیف های یکم الی هشتم جدول فوق تلاش خواهد شد تا فراگیران محترم با موازین حقوقی ذیربط از منظر نظام حقوقی ایران،موازین بین المللی وآموزه های اسلامی آشنا شوند.
  2. در قبال هر جلسه آموزشی که فراگیران با بخشی از مباحث علمی ذیربط آشنا می شوند، منابع بیشتر برای مطالعه، تکالیف تمرینی و خودآموزهائی نیز به فراگیران اعلام خواهند شد تا با تمرین خانگی سطح دانائی خود را ارتقا بخشند.
  3. از جمله شرائط شرکت در هر یک از برنامه های موضوعی یاد شده،دسترسی به اینترنت است تا فراگیر بتواند ارتباطات لازم رایانه ای را با استاد یا اساتید درس مربوطه برقرار کند.
  4. افرادی که در هر برنامه موضوعی ثبت نام میکنند فرض بر این است که یا از گذشته در همان زمینه دغدغه وفعالیت نظری وعملی داشته اند یا در آینده می خواهند  در آن زمینه تلاش نظری وعملی برای پیشبرد حقوق انسانها معمول دارند.
  5. روال اجرائی هر برنامه به این ترتیب خواهد بود که قبل از هر جلسه متون آموزشی ذیربط برای فراگیران ارسال می شود ودر روز جلسه، فراگیران می توانند پرسشهای خود را به صورت رایانه ای با استاد یا استادان ذیربط در میان گذارند و پاسخ خود را دریافت کنند یا به پرسشهای مدرس یا مدرسین پاسخ دهند . همه شرکت کنندگان در هر برنامه موضوعی در خلال اجرای هفتگی برنامه تشویق خواهند شد که با یکدیگر ارتباط داشته و پیرامون موضوع درسی برنامه آموزشی خود گفتگو و مباحثه نمایند.
  6. در پایان برنامه آموزشی،گواهی فراگیری دوره به کسانی که با موفقیت جلسات درسی را طی کنند اعطا خواهد شد.

امور آموزشی پژوهشی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

 

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

اطلاعیه نشست علمی ویژه روز زن

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶