جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
|
|

اعمال محدودیت حضور مسیحیان قدس در جشن کریسمس از سوی رژیم اسرائیل

صدها مسیحی در شهر قدس از اقدامات سخت‌گیرانه اسرائیل در ایام میلاد حضرت عیسی و عدم مجوز به آن‌ها برای شرکت در جشن کریسمس در شهر «بیت لحم» واقع در کرانه باختری رنج می‌برند.

«حنا عیسی»، دبیرکل شورای اسلامی ـ مسیحی برای یاری قدس و مقدسات در این باره تصریح کرد: رژیم اسرائیل با محاصره شهر قدس مانع از ورود بسیاری از مسیحیان به این شهر می‌شود. 

وی با بیان این که تعطیلی  کلیسای قیامت در قدس در ماه فوریه گذشته (اسفند ۹۶) بر حضور مسیحیان در قدس تأثیر گذاشته، گفت: حمله به کلیساها و آتش زدن آنها و سرقت محتویات آنها از سوی اسرائیل از دیگر مشکلاتی است که مسیحیان قدس را به فکر مهاجرت از این شهر می‌اندازد.

حنا عیسی در ادامه افزود: فضای شهر قدس امسال بسیار غم‌انگیز است، اما با این حال برادران مسلمان ما برای نخستین بار در تمامی موسسات اسلامی با روشن کردن درخت کریسمس، با ما در جشن عید مشارکت می‌کنند.

أندریة بحبح، مدیر جمعیت جوانان مسیحی در قدس نیز در این باره گفت: مسیحیان قدس به دلیل اقدامات سختگیرانه اسرائیل علیه اماکن تجاری از فشار اقتصادی به شدت رنج می‌برند و این مشکل بر شادی ما در جشن کریسمس تاثیر گذاشته و آرزو می‌کردیم اوضاع بهتر از این بود.

وی افزود: بسیاری از مسیحیان در قدس از بیکاری رنج می برند و این به دلیل موانع و بازرسی‌هایی است که اسرائیل در مسیر ما قرار داده و هر روز گذشتن از این موانع سه ساعت طول می‌کشد.

شهر بیت‌ لحم اهمیت ویژه‌ای برای مسیحیان دارد، زیرا محل تولد عیسی بن مریم(علیهما السلام) است. این شهر چندین کلیسا را در خود جای داده که یکی از مهم‌ترین کلیساهای موجود کلیسای مهد است که اعتقاد بر این است که حضرت مسیح(ع) در آنجا متولد شده و این کلیسا در سال ۳۳۰ میلادی توسط فلسطینیان باستان ساخته شده است.
انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

سایر مطالب